THE BEST EQUESTRIAN APPS FOR YOUR PHONE
12.jpg

Część! Dzisiaj przygotowałam dla Was krótki, ale bardzo przydatny wpis, do którego będziecie mogli zawsze wrócić i testować po kolei aplikacje, które uważam, że są godne polecenia.

Mowa dziś dokładniej o typowo jeździeckich aplikacjach, wiele osób pewnie nie zdaje sobie sprawy jakie są na rynku i że większość z nich jest darmowa.


1. FEI SPORT- Chciałabym zacząć od aplikacji bardzo technicznej, którą powinna mieć każda osoba, która interesuje się międzynarodowymi zawodami. Po pierwsze dzięki tej aplikacji, jesteśmy cały czas na bieżąco, kiedy chcemy sprawdzić terminy, propozycje, czy też wyniki zawodów, ale także profile zawodników i koni. Po drugie łatwo i szybko! Oczywiście jesteśmy w stanie wszystkie te dane sprawdzić na stronie internetowej FEI, ale aplikacja umożliwia nam to znacznie szybciej i wszystko staje się na wyciągnięcie ręki!

2. The PonyApp- czyli nasza wirtualna stajnia. W pierwszym momencie możecie pomyśleć, że to gra, ale przeznaczenie aplikacji jest zupełnie inne. Przede wszystkim organizacja! Dzięki tej aplikacji, możemy wpisywać na bieżąco i ustawiać sobie przypomnienia o szczepieniach naszych koni, wizytach weterynarzy, licencjach, czy też terminach kowala. Dla osób, które mają pod opieką, więcej koni tak jak ja- bardzo polecam, gdyż idzie się pogubić! Dodatkowo, za atut uważam estetyczne wykonanie aplikacji. Grafika jest bardzo nowoczesna i przykuwa oko.

3. HoofWorld- to aplikacja jeździecka, która skupia się na publikacji artykułów z różnych stron internetowych, jest tam wiele informacji i wpisów na temat jeździectwa. Można się z niej dużo nauczyć, a przy okazji dowiadujemy się też o newsach w naszym środowisku. Jedynym minusem całej sprawy jest to, że z tego co wiem portal i aplikacja są dostępne tylko w języku angielskim. Jednak zdecydowałam się Wam ją polecić, gdyż wiem, że większość z Was pewnie płynnie mówi po angielsku, albo uczy się tego języka. A jak wiemy czytanie wzbogaca nasz zasób słów. :)

4. Equilab- został stworzony, aby ułatwić jeźdźcom monitorowanie swojej pracy z końmi. Ja uwielbiam mieć statystyki moich koni i porównywać je ze sobą. Monitorowanie treningów, świetnie umożliwia poprawę kondycji. Wiemy ile czasu jeździmy w każdą stronę, co też jest pomocne przy budowaniu mięśni. Zdarza się, że jeździec podświadomie jeździ, więcej w jednym kierunku, co może prowadzić do np. dysproporcji i przebudowania zadu konia z jednej strony.

Aplikację wystarczy włączyć przed treningiem i wraz z końcem zatrzymać, dzięki temu będziemy świadomi w jakim tempie jeździliśmy, jaki dystans pokonaliśmy, a nawet ile mniej więcej kalorii spaliliśmy podczas jazdy. Moja ocena tej aplikacji to 5/5! https://equilab.horse/

Jeszcze dodam, że podobną aplikacją jest Equimo i Seaver i Horse Riding Tracker, ale nie korzystałam jeszcze z nich, więc nie mogę się do nich odnieść.


5. Equipe i ZawodyKonne.pl - obydwie aplikacje służą do sprawdzania zawodów. Dokładnych danych, godzin startów i wyników. Equipe to aplikacja, która funkcjonuje głównie na zachodzie Europy, a odpowiednikiem w Polsce jest serwis ZawodyKonne.pl, który dokładnie relacjonuje dla nas największe eventy.

6. FEI TV live i ClipMyHorse.tv- relacjonują nam wydarzenia jeździeckie w formie wideo. Niestety obydwie aplikacje są płatne, ale jeśli ktoś regularnie ogląda zawody to warto je nabyć. ClipMyHorse jest portalem niemieckim i głównie udostępnia nam zawody, ale też aukcje koni- właśnie na terenie Niemiec i w krajach sąsiednich. FEI Tv natomiast puszcza przede wszystkim zawody o najwyższej randze, takie jak Puchary Narodów, czy inne Grand Prix.

7. ShowJumping- to gra, w którą oczywiście może grać każdy, ale najbardziej cieszy się powodzeniem w przedziale wiekowym nastolatków. Przejeżdża się w niej parkury, można tworzyć swoje i odblokowywać kolejne poziomy. Świetnie sprawdzi się, jeśli chcemy się odstresować, zapomnieć o czymś lub wyciszyć. Pozornie, pewnie osoby które w nią nie grały, myślą że jest prosta i łatwa do przejścia, ale jest wręcz przeciwnie. Wraz z rosnącymi poziomami, trzeba się coraz bardziej skupić i być jeszcze bardziej precyzyjnym :) Jeśli macie trochę wolnego czasu, to może być dobry pomysł na zabicie nudy.

8. Learn A Dressage Test Board- to aplikacja stworzona typowo dla dresażystów. Można w niej rysować, aby łatwiej zapamiętać programy ujeźdzeniowe. Osobiście z niej nie korzystam, ale wiem, że wielu z Was jeździ ujeżdżenie i ta aplikacja może Wam dużo ułatwić.

Inne aplikacje od FEI to- Rule App, Horse App, Clean Sport i EquiTests1- dokładnie nie będę się już tutaj rozpisywać na ich temat, ale warto też sprawdzić, jak działają i co nam oferują.


Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zawsze możecie do mnie pisać w mediach społecznościowych.

Znajdziecie mnie na Instagramie: @dalialehmann jak i na fb :)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl